• 3 - 44423801 013

حمل انواع کانتینر بدون نوبت، اولویت اول استراتژی توسعه بازار کشتیرانی دریای خزر

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خبر داد: رشد ۷۵ درصدی صادرات غیر نفتی از بندر انزلی/ رشد ۴۶ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بنادر استان گیلان

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از رشد ۷۵ درصدی صادرات غیرنفتی در مجتمع بندری انزلی در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: تخلیه و بارگیری کانتینر در بنادر استان گیلان ۴۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال جاری صادرات غیر نفتی (شامل غلات ، آهن آلات ، چوب و تخته ، شیشه ، کنستانتره ، مصالح ساختمانی و … ) از بندر آستارا نیز ۲۵ درصد رشد داشته است.

وی میزان بارگیری کالا از مجتمع بندری انزلی را ۷۳ درصد واعلام و اضافه کرد : در سه ماهه نخست امسال بارگیری از بندر آستارا ۲۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه تخلیه و بارگیری کانتینر در بنادر استان گیلان ۴۶ درصد رشد داشته، خاطر نشان کرد: در ماههای ابتدایی سال ۱۴۰۰ ترانزیت کالا غیرنفتی از بنادرانزلی و آستارا به ترتیب ۲۳۲ و ۶ و نیم درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد یافته است.
مجتمع بندری انزلی با سابقه ۳۰۰ ساله در عرصه حمل و نقل دریایی در حال حاضر به عنوان برند شناخته شده در منطقه همواره مورد توجه بازرگانان و تجار کشور بوده است.
این مجتمع بندری یکی از پرسابقه ترین بنادر ایران و از مهمترین و بزرگترین بنادر شمال کشور محسوب می شود که با قرار گرفتن در کریدورهای بین المللی از قبیل نوستراک و تراسیکا و غیره از دیرباز عهده دار نقش برجسته در صنعت حمل و نقل دریایی با کشورهای حاشیه دریای خزر و اروپایی بوده است.
بندر انزلی با ۱۷ پست اسکله و امکان تخلیه و بارگیری ۱۰ میلیون تن کالا در سال بزرگترین و مجهزترین بندرگاه ایرانی حاشیه دریای خزر محسوب می شود که متاسفانه علیرغم همه هماهنگیها، اقدامات و رایزنیهای صورت گرفته در جذب بار و کالا و بهره گیری از تجهیزات مدرن و بروز که باعث شد در سال ٩٩ رشدی بالغ بر ٣٥ درصد را نسبت به سال قبل شاهد باشیم با لغو معافیت مالیات بر ارزش افزوده در سه ماهه ابتدای سال جاری با کاهش تخلیه بیش ٢٠ درصدی مواجه گردیده است.
بندر چند منظوره آستارا نیز با ۵۵ هکتار وسعت نخستین بندر بخش خصوصی کشور و نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر تجارت و حمل و نقل کالا بین آسیا، آفریقا و اروپا بوده و دارای ۲ پست اسکله می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

KSSL QR Code 

اپلیکیشن اندروید

برنامه حرکت کشتی ها

برنامه هفتگی واردات و صادرات

تماس با شرکت کشتيراني درياي خزر

تلفن: 3-01344423801
فکس: 01344428167
آدرس: گيلان،بندر انزلي،منطقه آزاد تجاري-صنعتي بندر انزلي،خیابان شهید مصطفی خمینی، شرکت کشتیرانی دریای خزر
کد پستی : 43145-17110
ایمیل : info@khazarshipping.com

پیوندها