معاون بازرگانی شرکت کشتیرانی دریای خزر: ظرفیت مبادلاتی حمل و نقل دریایی به ۲۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد

  • PDF
امتیاز کاربر: / 4
بدخوب 

به گزارش خبر انزلی ، مهرداد باقری نژاد در مراسم بازار سرمایه‌گذاری خارجی گیلان با اشاره به اینکه شرکت کشتیرانی دریای خزر از سال ۶۵ تاسیس شده است، اظهار داشت: کشتیرانی دریای خزر با ۳ فروند کشتی و با ظرفیت ۱۰ هزار و ۸۰۰ تن کالا آغاز به کار کرد.

معاون بازرگانی شرکت کشتیرانی دریای خزر با اشاره به اینکه امروز این میزان به ۹۵ هزار تن افزایش یافته است، افزود: شرکت کشتیرانی دریای خزر با ۲۳ فروند کشتی به فعالیت تجاری می‌پردازد و در آینده‌ای نزدیک ظرفیت مبادلاتی خود را به ۲۰۰ هزار تن افزایش می‌دهد.
 باقری نژاد با تاکید بر اینکه بالغ بر ۹۵ درصد حجم مبادلات کالا از مسیر دریا انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: ایران به‌دلیل موقعیت مطلوب جغرافیایی مسیر قابل توجهی از مبادلات دریایی را به خود اختصاص داده است.
معاون بازرگانی شرکت کشتیرانی دریای خزر با اشاره به موقعیت ویژه ایران در حوزه تجارت دریایی بیان کرد: کشتیرانی دریای خزر در دوران تحریم با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده است.
وی با بیان اینکه در سال ۹۴ کشتیرانی دریای خزر ۳۰ درصد حجم مبادلات دریایی منطقه را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حجم مبادلات دریایی این شرکت افزایش یافته است و تا پایان سال ۹۵ به ۵۰ درصد می‌رسد.
باقری نژاد با بیان اینکه  تا پایان امسال سهم کشتیرانی دریای خزر از بازار حمل محمولاتی، وارداتی و صادراتی منطقه ۵۰ درصد می‌شود، گیلان را یکی از مهمترین و اصلی ترین دروازه‌های مبادلات تجاری در منطقه دانست و افزود: گیلان نقش مهمی در تحولات تجاری منطقه دارد.
 
معاون بازرگانی شرکت کشتیرانی دریای خزر، نوسازی و توسعه ناوگان، ورود به بازار حمل نفت و فرآورده‌های نفتی، توسعه نیروی انسانی و کادر دریایی را از برنامه‌های توسعه شرکت کشتیرانی دریای خزر عنوان کرد و افزود: ایران ایمن ترین مسیر حمل و نقل دریایی کالا را دارد.
وی گیلان را دروازه اتصال کشورهای محصور در خشکی (CIS) به آبهای آزاد و خلیج فارس دانست و تصریح کرد: رشد محمولات ترانزیتی، رشد زیرساخت‌های حمل و نقل و توسعه سرمایه‌گذاری‌ها در بخش حمل و نقل جاده‌ای و ریلی از فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری گیلان است.
انتهای پیام/۱۰۱
منبع : تسنیم

شما در این صفحه هستید : اخبار اخبار کشتیرانی دریای خزر معاون بازرگانی شرکت کشتیرانی دریای خزر: ظرفیت مبادلاتی حمل و نقل دریایی به ۲۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد